Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návštěvní kniha

Zde je prostor k vašemu vyjádření. Můžete sem psát své názory, připomínky, zkušenosti - prostě cokoliv, co se týká drog nebo tohoto webu. REKLAMY A VULGARITY BUDOU MAZÁNY!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

.......

(Hurvajz, 2. 2. 2014 10:35)

před 20-ti lety,sám jako aktivní uživatel,jsem si vždycky říkával,jak napíšu nějaký stránky,ve kterých bych shrnul,co o tom vím...tyhle jsou fajn,já bych to sice napsal asi jinak,a v některých věcech bych se více věnoval ověření faktů a omezil tak nesmysly,které se na každé stránce objevují....ale tahle se milíbí,má trochu retro styl,tak jak z pozdních '90....info jsou v poho,menší nepřesnosti jsou vzhledem k množství zdrojů.které mnohokrát tvrdí opak možno v pohodě přejít......prostě tyhle stránky se mi líbí!

Drogy

(Klér, 21. 1. 2014 17:28)

Dobrý, je to pravda že většina lidí začíná s nikotinem,následuje alkohol,halucinogeny a pak heroin a podobně? Děkuju.

Re: Drogy

(ADMIN, 22. 1. 2014 19:03)

Zdravím, rozhodně to není žádné pravidlo, že každý kuřák tabáku nebo trávy začne později brát heroin, ani u uživatelů halucinogenů se to takhle nedá říct. Faktem ale je, že spoustě lidí užívání měkčích drog změní pohled na všechny drogy obecně, takže se pak nebojí sáhnout ani po těch tvrdších (pokud si např. někdo zvykne užívat extázi, není vzácností, že se rozhodne zkusit i ještě silnější "pecku" kupříkladu ve formě kokainu). Některé statistiky tvrdí, že přibližně 90% lidí užívajících extázi začíná později užívat i jiné nelegální drogy včetně amfetaminu, kokainu nebo heroinu. Dále bylo uvedeno, že 99% uživatelů kokainu začalo nejdřív s marihuanou, tabákem nebo alkoholem (který může způsobit poměrně silnou závislost sám o sobě), nebo že u mladých lidí, kteří pravidelně zneužívají alkohol je přibližně 10x větší šance, že začnou užívat i nelegální drogy.

Dobrý den

(Lenka, 19. 1. 2014 15:58)

Dobrý den, nejsem ještě plnoletá, ale láká mě zkusit nějakou drogu. Nechci,ale zároveň po tom dost toužím. Zatím sem nic neměla, jen kouřím přibližně rok, a trávu nebo podobně zatím ne. CHtěla bych zkusit například éčko nebo trip. Je to nebezpečné? Děkuji předem za odpověď:)

Re: Dobrý den

(ADMIN, 19. 1. 2014 19:12)

Ahoj Lenko, každá droga může být nebezpečná - např. LSD může způsobit úplnou změnu osobnosti, ačkoliv se to stává málokdy... Vždy záleží na dispozicích konkrétního člověka a na jeho přístupu. Na trip je třeba se psychicky připravit (set, setting) - rozhodně není dobrý nápad si jej dávat pokud máš zrovna špatnou náladu, jsi ve stresu nebo pokud řešíš nějaké problémy. Špatné elementy se takto z tvojí psychiky mohou totiž s větší pravděpodobností promítnout také do toho tripu... a to nechceš ;-). Taky je důležitá volba prostředí a lidí, se kterými během tripu budeš. Vyber si na to nějaké klidné místo (určitě ne party nebo střed města) a vem si s sebou nějakého dobrého kamaráda, který bude střízlivý a pohlídá tě - pod vlivem LSD totiž můžou člověka napadat dost bizarní myšlenky (typický příklad je vypadnutí z okna při pocitu, že umíš létat). Pro začátek si dej jenom jeden papírek (jestli se bojíš, můžeš si dát klidně jenom půlku, ale v tom případě nečekej žádnou pořádnou jízdu).

Extáze je naopak lepší užít mezi lidmi třeba někde na party - může totiž způsobovat poměrně prudké výkyvy nálad, což je daleko víc nepříjemné pokud je člověk sám. Taky musíš během stavu myslet na průběžné doplňování tekutin a po trochách popíjet vodu, a na odpočinek, jinak může hrozit přehřátí a infarkt. A vůbec nejdůležitější věc: sháněj éčko jenom od lidí, kterým můžeš věřit (a i tak nemůžeš nikdy na 100% vědět, co v té pilulce je). Cizí dealer ti může prodat něco, co sice vypadá jako extáze, ale může v tom být kdo ví co. Pokud neznáš důvěrně někoho, kdo by ti éčko sehnal, budeš stejně muset pořídit od někoho náhodného, v tom případě je dobré si všímat některých věcí. Kvalitní extáze se např. pozná podle vyražené půlící čáry na jedné straně a podle hořké chuti, jinak se můžeš řídit třeba touhle databází: http://old.lf3.cuni.cz/drogy/database/.

Jinak pokud by se ti to zalíbilo, pamatuj, že všeho moc škodí. LSD i éčko jsou sice měkké drogy, které nejsou ani zdaleka tak nebezpečné a návykové jako třeba heroin, ale jejich pravidelným nadměrným užíváním si i tak můžeš přivodit spoustu nepříjemností (viz http://www.drogy-about.estranky.cz/clanky/halucinogeny/lsd.html a http://www.drogy-about.estranky.cz/clanky/stimulanty/extaze.html). Takže v každém případě buď opatrná ;-)

Re: Re: Dobrý den

(Lenka, 21. 1. 2014 17:20)

Děkuju za radu,moc mi pomohly:)

Zdravím

(Tao Quit, 13. 10. 2013 15:58)

Ahoj.

Máš super web, hezky si to udělala. Informace o každé droze jsou vyčerpávající. Mám bohaté zkušenosti se stimulanty, kanabinoidy, halucinogeny a částečně i s léky nebo opiáty (nemluvě o zkušenostech s léčbou závislostí) a musím říc, že některé informace nejsou úplně přesné, ale dají se brát orientačně. Líbí se mi, že se věnuješ negativním stránkám drog stejně jako pozitivním, tak to má být. Uvítal bych zde taky nějakou sekci o léčbě, prevenci atd. prostě o fungování odborné pomoci závislým.

S pozdravem,

Tao

Dodatek

(Tao Quit, 13. 10. 2013 16:01)

A také bych uvítal články o kombinacích drog. Např. o candyflipu (lsd + extáze) nebo speedballu (stimulant + opiát) je na českém internetu velmi málo informací.

Re: Zdravím

(ADMIN, 19. 1. 2014 19:12)

Ahoj, děkuji za komentář a za návrhy na zlepšení, pokusím se časem ještě doplnit to, co říkáš :-).

Zdravím,

(Racerat, 10. 12. 2013 19:21)

ačkoliv působím v represivní složce pro boj s nealkoholovou toxikomanií, k mé práci patří i přednášky pro děti a studenty. dovolil jsem si použít část textů a prezentací, je to velmi pěkně zpracováno. Děkuji

Jak si mám vysvětlit...

(Satanova Lopata, 4. 6. 2013 11:25)

...že marihuana nezpůsobuje rakovinu, ale zvyšuje riziko vzniku nádorů v ústní dutině??? hm???

Re: Jak si mám vysvětlit...

(ADMIN, 4. 6. 2013 18:32)

Z článku to nejspíše není patrné, ale myslí se tím rakovina plic a vznik mozkových nádorů: marihuanový kouř je totiž uživateli držen v plicích poměrně dlouho (několik sekund) a THC se odtud dostává do krve a tedy i do mozku, kde způsobuje v článku zmiňované odumírání buněk, které se nestihnout přeměnit v nádorové. Ústní dutinou a jícnem však THC prochází jen minimálně při vdechnutí a vyfouknutí kouře - zde více působí řada karcinogenních látek, které obsahuje.

tráva

(hannyS, 25. 5. 2013 17:20)

ahoj, jemi 13 a láká mě zkusit trávu. už jsem si jednou šlukla z jointu, ale byla jsem jenom otupělá, všechno mi přišlo jako ve snu a chtělo se mi spát, a za půl hodiny to přešlo....chtěla bych zkusit celou skleněnku, ale trochu se bojím. nemůžu po tom mít halucinace nebo stihomam když si dáme jenom jednu???? a kde seženu skleněnku???? díky za radu, Hanka

Re: tráva

(ADMIN, 28. 5. 2013 12:23)

Milá Hanko, skleněnku koupíš za 10 kč v každé trafice, jinak halucinace po jednom skle takhle na poprvé určitě nedostaneš, obzvlášť, jestli si budete dávat ve více lidech :-). Divím se, že jsi vůbec měla nějaký stav po jednom šluku, i když - jsi 13letá slečna, takže to na tebe mohlo působit víc, záleží také, co to bylo za model, jestli lampa nebo venek atd. Ovšem stihomamy by se dostavit mohly, takže buď opatrná - vem si pro jistotu někoho s sebou a jděte si dát na místo, kde to bude vám oběma příjemné. Ale pokud si chcete dávat jenom jedno sklo, tak i kdyby se nějaké stíhy objevily, tak to určitě nebude tak hrozné a nebude to trvat tak dlouho. Navíc marihuana v tomhle směru opravdu není tak strašná droga ;-). A kdyby se ti to náhodou zalíbilo, tak to ale nezačni přehánět - vyhulovat si pravidelně hlavu už od třinácti není zrovna nejlepší nápad, ale to je samozřejmě jen na tobě.

:)

(I, 10. 3. 2013 16:05)

Asi nejpravdivější info, jež lze na netu najít. Ale není tu nic o potenciálu a principu působení LSD, škoda...

Vše je trochu jinak

(lukáš, 5. 1. 2013 18:55)

jak může hašiš který je vyroben z marihuany,která má (ta lepší) kolem 25-30% THC mít 40-60% ????? Hašiš a marihuana je to samé,marihuana=kytka obalená pryskyřicí,hašiš je ta pryskyřice bez kytky,chápe toto adminka?
Filmy s drogovou tématikou jsou jaksi také mimo mísu proto přidám pár dokumentíků
https://www.youtube.com/watch?v=3h-qZYunDuE
https://www.youtube.com/watch?v=A-uk9LTs7gw
https://www.youtube.com/watch?v=dEIWzx7bFkk
https://www.youtube.com/watch?v=qjl0pJPe_Zc
Jen tak okrajově bez drog změny nedosáhnem,myslím celosvětové změny,uzavřená mysl=žádná změna jen stále stejně DOGMA,braní drog za určitým účelem změní postoj k určitým problémům společnosti,kterých je v tuto dobu jak brabců na střeše,přeji krásné a rychlé otevření vědomí všem,ať už s drogou nebo bez.

Re: Vše je trochu jinak

(ADMIN, 6. 1. 2013 10:06)

Milý Lukáši, s tímto si dovolím nesouhlasit. Záleží jak která kytka - na mnohých modelech pryskyřice vůbec není, navíc: veškeré internetové i knižní zdroje tvrdí, že hašiš opravdu obsahuje vyšší množství THC, což se mi koneckonců potvrzuje mými vlastními, poměrně bohatými zkušenostmi s oběma drogami - haš vždycky šlape víc a ani ho není potřeba tolik ;-).

Co se týče filmů, myslím, že si můžu dát na web filmy jaké chci ať už se ostatním líbí nebo ne, každopádně děkuji za typy.

Ta cervena je hrozna

(adam, 4. 1. 2013 13:11)

Neslo by v clancich pouzivat nejakou normalni barvu textu? ten cereny bold se dost tezko cte.
Obsahove pekny .

milý autore stránek...

(7letyabstinent, 4. 1. 2013 0:04)

nebylo by od věci, kdyby jsi zapátral mezi lidmi, co sami brali a hovořím z vlastní zkušenosti kdy jsem skoro rok lítal s partou na speedu a dalších stimulantech, a získal trochu "realističtější" popis účinků a stavů. Mohu hovořit jen za skupinu stimulantů, protože jinde jsme neexperimentovali, ale to co tam máš v popisech je těžce "učebnicové" a na míle vzdálené realitě ;) je škoda nechat tvůj web na takovou úroveň.

Re: milý autore stránek...

(ADMIN, 4. 1. 2013 12:04)

Zdravím, mohl by jsi mi v tom případě na mail drogy-about@email.cz poslat nějaké tvé zkušenosti, abych mohla články opravit? Byla bych ti vděčná ;-).